Nápověda


Nevíte si s něčím rady? Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.

 
 

Udržte se v kondici!

Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat
1 40

Obrázek Cvičíte, sportujete, rozumně jíte i pijete… a přitom stále nejste s výsledky spokojeni? Zde je několik rad, které to můžou změnit. Životní styl každého z nás je poněkud jiný. Přizpůsobujeme si ho svým potřebám i zvyklostem, a neradi ho měníme.  Určité změny a správná motivace jsou ale vždy základem úspěchu!

 

 

Cvičení i sportování musí být zábava a ne povinnost! Pokud cvičíme jen proto, abychom se vyrovnali jiným, případně protože je to moderní, možná se nějaké výsledky dostaví. Nikdy ale nebudou takové, jako kdybychom cvičili a sportovali především pro radost. Možná vás to bude bavit víc s někým, kdo vám je blízký…

 

Dostatek času na cvičení a sport se dá najít vždycky. Zamyslete se nad průběhem svého dne a možná zjistíte, že zbytečně moc minut – a možná dokonce i hodin – trávíte posedáváním před televizí nebo jen tak povalováním se v sedačce. Právě tenhle čas by se dal určitě využít jinak a mnohem intenzivněji.

 

Motivace se dá najít vždy, samozřejmě pokud ji najít chceme. Mnoho činností vykonáváme proto, že musíme, ale když se jedná o to, co sami chceme a nemusíme, měli bychom to maximálně využít ve svůj prospěch. Hlavní motivací by tedy měl být náš dobrý pocit, a také třeba že se chceme lépe cítit, líp vypadat…

 

Informace jsou v podstatě stejně důležité jako motivace. Když už se rozhodneme třeba pro nějakou pohybovou aktivitu, je dobré si zjistit, jestli je pro nás vhodná a také zda a za jak dlouho se dostaví výsledky našeho snažení. Někdy je totiž můžeme očekávat rychle, ale skutečnost bude jiná a tím se ztratí motivace.

 

Vybavení a oblečení ke všem pohybovým činnostem by mělo být kvalitní a odpovídající. V oblečení se musíme cítit dobře, ale musí samozřejmě mít i ty správné vlastnosti. Stejné je to i s vybavením - třeba jízdní kolo, které neodpovídá postavě, asi brzo odložíme. Investice do dobrého oblečení a vybavení je ale to rozumná.

 

Všechno má svůj čas, a tak například u sportovní výkonnosti nebo nárůstu svalů nemůžeme očekávat nějaké velmi výrazné okamžité zlepšení nebo změny. Záleží to samozřejmě i na intenzitě a množství času, který tomu věnujeme, ale vždy je nutné si uvědomit, že v tomto případě je trochu trpělivosti potřeba.

 

Soutěživost a zdravé sebevědomí jsou další nutné předpoklady úspěchu. Cíle bychom si měli dávat raději menší a postupně se zlepšovat a třeba i vyrovnávat ostatním. Tím se bude logicky zvyšovat i sebevědomí a také chuť pokračovat. Nic se ale nikdy nemá přehánět a tak je dobré si udržet i alespoň trochu sebekritický přístup.

 

Jídlo, pití a kalorie si musíte udržet pod kontrolou. Mohlo by se vám totiž velmi snadno stát, že když nebudete alespoň částečně zdravě jíst a pít, tak bude všechna snaha marná. Je ověřeno, že se hubne pomaleji, než se přibírá. Pokud má tedy někdo přirozené sklony k tloustnutí, musí si prostě dávat na kalorie pozor.

 

Krize v nějaké podobě určitě dříve nebo později určitě přijde, ale neměla by nás v našem snažení nijak zásadně zastavit. Každá krize se nejlépe překonává vůlí a zvýšeným úsilím. Přerušit co jsme začali a spoléhat na to, že krize sama přejde a pak budeme pokračovat, povede pouze k tomu, že už nikdy pokračovat nebudeme.

 

Odpočinek je samozřejmě nutný, ale nikdy by se neměl přeměnit na lenost. Odpočívat je možné i víc nebo míň aktivně, a to třeba i na dovolené. Nějaké možnosti alespoň rekreačního sportu se vždy a všude dnes už najdou, a když bude nejhůř, stačí třeba i procházka po okolí. I zde je to hlavně o tom, že chceme…

 

Změna životního stylu je těžká vždy především na začátku. Možná budete chtít přestat a budete hledat různé výmluvy. V takovém případě si vždy rychle uvědomte, proč jste s tím začali a že jde hlavně o vás samotné. Chce to mít hlavně dostatek vůle a vydržet. Výsledky se určitě dostaví a vy budete spokojení i sami se sebou – co víc si můžete přát?

 

Komentáře

Zdravotní kalkulačka

:
: