Nápověda


Nevíte si s něčím rady? Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.

 
 

Poslední kila jsou při hubnutí nejtěžší…

Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat
1 38

Obrázek Hubnete a už jste téměř na vysněné váze? Připravte se na nejhorší dobu! Je jedno, kolik jste dosud zhubli kilogramů, poslední kila jsou nejtěžší. 

Závěr hubnutí je vždy nejtěžší! Je prokázáno, že posledních 2 až 5 kilogramů se lidské tělo zbavuje nejpomaleji a vyžaduje to největší úsilí. Při úbytku každého půl kila váhy se lidský metabolismus zpomaluje, denně to může být až o 20 kalorií a tak je vždy závěr hubnutí celkem logicky nejpomalejší. Pokud ale znovu trochu upravíte jídelníček, a také stravovací a pohybové návyky, na vysněnou váhu se nakonec dostanete.

Přidejte ještě víc pohybu

Cvičení, běhání, nepoužívání výtahu a další hubnoucí pohybové aktivity, využívané při hubnutí v závěru nebudou stačit. Je potřeba přidat a „potit se“ až 5 krát za týden, a to i několikrát za den. Vyzkoušenou a ověřenou ideální kombinací je intervalové cvičení, které zrychlí a zintenzivní metabolické procesy v těle. Stačí například střídání 10 sérií nějakého cvičení se 4 minutami intenzivní jízdy na rotopedu nebo kole a pak ještě další dvě minuty jízdy v klidném tempu. Tímto způsobem se spílí až o 65% tuku víc než při klasickém cvičení!

Upravte jídelníček, nejezte maso

V závěru hubnutí je také potřeba poněkud upravit dosavadní jídelníček. Pokud v něm dosud bylo v rozumných dávkách libové a lehké maso – například kuřecí nebo rybí – mělo by se alespoň na dva až tři dny v týdnu zcela vynechat. Je prokázáno, že lidé, kteří toto pravidlo dodržují a stávají se občasnými vegetariány, hubnou podstatně rychleji.

Konzumujte ještě méně jídla

Máte pocit, že jste v rámci hubnoucí diety množství jídla už omezili na opravdové minimum? Je to jen pocit, ještě něco málo ubrat určitě půjde! Stačí, když přibližně 15 minut před jídlem sníte menší jablko nebo vypijete sklenici vlažné vody. Jablko v žaludku totiž ponechá ostatním potravinám v žaludku menší prostor a stejně účinkuje i voda.

Pozor na krizové víkendy

Podle různých studií jsou při hubnutí nejvíce krizovými dny víkendy. Lidé se už v pátek večer doma po pracovních dnech zklidní a mají velkou tendenci k různým stravovacím prohřeškům, které hubnutí samozřejmě neprospívají. V sobotu a v neděli se u mnoha lidí příjem zvyšuje až o 400 kalorií než v ostatních dnech týdne, a tak všechna snaha za předchozích pět dní může být náhle zbytečná. Víkendy jsou tedy tak trochu i o morálce, ale když si připravíte dostatek čerstvého ovoce nebo zeleniny, kterou si dáte vždy, když nastane krize a přijde chuť třeba na sladké, určitě i tyto dva dny překonáte.

Vydržte!

Jako téměř u všech lidských činností přichází to nejtěžší téměř vždy na závěr, a hubnutí není výjimkou. Pokud si ale uvědomíte, kolik času a úsilí jste tomu dosud věnovali, budete toto období překonávat jednodušeji. Hubnutí totiž není jen o fyzické námaze, ale i o psychice. Dali jste si nějaký cíl a ten prostě chcete dosáhnout! Konečnou odměnou bude nejen vysněná postava, ale i dobrý pocit ze sebe samotného, mnohem lepší celková nálada a fyzická kondice.

Zbavit se posledních kilogramů je vždy to nejtěžší, ale s trochou vůle a s dodržováním našich rad to zcela jistě dosáhnete. 

Zdeněk Urban

 

Komentáře

Zdravotní kalkulačka

:
: