Nápověda


Nevíte si s něčím rady? Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.

 
 

Hubnutí a dobrá nálada

Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat
1 34

Obrázek

Hubnete, kila nejdou dolů podle vašich představ, vy máte špatnou náladu a nejraději byste s hubnutím přestali? K potlačení depresí a rozmrzelosti vám mohou pomoci i některé potraviny!

Při hubnutí je nutné dodržet ideální složení stravy nejen podle správného množství kalorií, ale i složení jídel. Mnozí lidé, kteří se rozhodli zhubnout a nedaří se jim to podle jejich představ, často propadají špatné náladě a s hubnutím by nejraději skončili. Při dietě je mimo jiné i z důvodu potlačení špatné nálady potřeba do jídelníčku zařadit potraviny, které pomáhají hubnout i udržet dobrou náladu.

Ryby

Ryby jsou zdravé a dietní, obsahují také velké množství omega3 mastných kyselin, které jsou pro lidský organismus velmi prospěšné a také zlepšují náladu, protože omáhají uvolňování serotinu – takzvaného hormonu spokojenosti – v těle. Serotin také vyvolává pocit nasycenosti a je tedy pravděpodobné, že budeme jíst méně. Nejlepší jsou ryby mořské.

Losos je ideální při nahrazení červených mas. Omega3 mastné kyseliny obsahuje ve velkém množství a konzumovat by se v průběhu diety měl alespoň třikrát týdne. Podobně jako losos je velkým zdrojem omega3 mastných kyselin i tuňák.

Obrázek

Špenát

Špenát je vydatným zdrojem mnoha vitamínů a minerálních látek, především železa a hořčíku. Při nedostatku hořčíku v těle se cítíme unavení a podráždění. Špenátu navíc snižuje chuť na sladké i slané a tak se při dietě mnohem lépe dodržuje regulace konzumace správných potravin.

Řecký jogurt

Zapomeňte na různé nízkotučné výrobky a jezte řecké jogurty. Obsahují totiž velké množství bílkovin, které pomáhají při tvorbě látek v mozku, udržujících energetickou hladinu těla a také celkovou kondici organismu. Řecký jogurt je podle odborných testů také prospěšný pro hubnutí a snižování váhy především v oblasti břicha.

Cherry rajčata

Malá cherry rajčata jsou další velmi zdravá zelenina. Obsahují lykopen, který je přírodní barvivo a zároveň účinný antioxidant, odstraňující z lidského organismu škodlivé látky.  Lykopen také zároveň brání tomu, aby se v těle usazovaly látky, které mají negativní vliv na náladu. Cherry rajčata se také v salátech velmi dobře kombinují s mnoha dalšími druhy zeleniny.

Obrázek

 

Významnou úlohu v boji proti špatné náladě při hubnutí má i barva potravin. V době hubnutí bychom měli konzumovat především barevně pestré potraviny i připravená jídla. Nejlepší barvy jsou červená, oranžová a žlutá, které se kombinují se zelenou a modrou.

Nezapomínejte ani na dostatek pohybu. Nezavírejte se ale jen v posilovně, tělocvičně nebo hřišti v kryté hale - i v zimním období vám určitě prospěje alespoň krátká procházka v parku…

 

 

Komentáře

Zdravotní kalkulačka

:
: