Mléčná dieta vás zbaví přebytečných kil

Chcete zhubnout a hledáte dietu, která by vám pomohla? Vyzkoušet můžete mléčnou dietu, je sice dost radikální, údajně vám ale může pomoci zhubnout až 8 kg za dva týdny. Pokud se nebojíte výzev, můžete se do ní po hlavě vrhnout, stejně jako řada dalších lidí!

Mléčnou dietu sestavil lékař Rajko Doleček pro pacienty trvale na lůžku,později se ale rozšířila i mezi lidi, kteří prostě jen chtěli zhubnout. Podle některých informací skutečným autorem není Doleček, ale někdo, kdo se za něj pouze vydával a pod jeho jménem dietu publikoval, všeobecně se však hovoří od dietě Rajka Dolečka. V současnosti je to jedna z nejoblíbenějších diet, vyžaduje ale silnou vůli.

Pro koho je dieta vhodná?

Jak je patrné z názvu, mléčná dieta zahrnuje konzumaci mléčných výrobků, rozhodně tedy není vhodná pro osoby s intolerancí laktózy a kaseinu. Zrovna tak se nedoporučuje fyzicky hodně aktivním jedincům, protože se při ní přijímá jen velmi malé množství kalorií (400 až 600 denně). Kvůli tomu lidé často pociťují hlad, a pokud nejste dostatečně odhodlaní a postrádáte disciplínu, dieta by mohla skončit nočním vyjídáním ledničky. Dietu příliš nedoporučujeme ani dětem a starším lidem, jimž by mohl nedostatek kalorií velmi uškodit. Mléčná dieta se naopak hodí pro všechny, kdo jsou odhodlaní zhubnout i za cenu drastické diety, pro ty, kdo chtějí hubnout, aniž by museli sportovat a cvičit, a také pro ty, kteří se během diety nechtějí vzdávat mléčných výrobků a masa.

Jak dieta probíhá?

Originální mléčná dieta je naplánovaná na 13 dní, dnes se ale používá i prodloužená 16-denní a zkrácená 8-denní verze. Rozhodně byste tuto dietu neměli podstupovat častěji než jednou ročně, je totiž dost nezdravá. Uvádí se ale, že vám pomůže zbavit se až 8 kil, a to na 2 roky. Při mléčné dietě se jí pětkrát denně, a sice po 3 hodinách. Ideální je jíst v 7, 10, 13, 16 a 19 hodin. Každý den musíte vypít nejméně 2 l tekutin, nejlépe čisté vody, příp. Neslazené minerální vody. Během diety nesportujte, necvičte, neposilujte a vyhněte se fyzicky náročným aktivitám. Po ukončení diety se doporučuje zařadit zdravější jídelníček, než jaký jste měli před dietou, aby nedošlo k jojo efektu.

Zdravotní rizika

Mléčná dieta je skutečně velmi radikální a nezdravá a není vyloučeno, že na ni vaše tělo bude reagovat negativně. Patrně budete často mít pocit hladu, což se očekává. Pakliže se ale cítíte velmi slabí, trápí vás bolesti hlavy nebo je vám na omdlení, měli byste dietu okamžitě ukončit. Hrozí totiž kolaps organismu způsobený nedostatkem energie. Během mléčné diety můžete přijít i o svalovou hmotu, což může vést k ochabnutí kůže.