Nápověda


Nevíte si s něčím rady? Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.

 

Hubnutí

Zázračná syrovátka

Obrázek

Asi každému už se stalo, že po otevření bílého jogurtu či žervé objevil vrstvičku podivné nažloutlé tekutiny. Mnoho lidí k ní má odpor a raději ji vylije, někdo možná dokonce pochybuje o zdravotní nezávadnosti onoho výrobku. Ve skutečnosti je touto tekutinou syrovátka a pro naše zdraví je nesmírně cenná.

Pokračování

100 tipů na hubnutí – svačiny, pitný režim a zdravé potraviny

Obrázek

A je tu poslední díl našeho miniseriálu o hubnutí! Minule jsme si ukázali, jak snadno připravit chutné a především zdravé snídaně, obědy a večeře. To ale nestačí, protože, jak jistě víte, člověk by měl mít každý den pět až šest jídel. Řekneme vám tedy jak na zdravé svačiny, které zachutnají nejen vám, ale i vašim dětem.

Pokračování

100 tipů na hubnutí - snídaně, oběd a večeře

Obrázek

V předchozích dvou dílech seriálu o hubnutí jsme se seznámili nejen s tím, jak správně sportovat a odpočívat, ale také zásady tvorby správného jídelníčku na hubnutí. Kde ale brát inspiraci, jaká jídla připravovat, abyste se stravovali lehce, zdravě i chutně a zároveň nejedli pořád to samé? V tomto článku vám dáme spoustu tipů!

Pokračování

100 tipů na hubnutí – pohyb a duševní pohoda

Obrázek

Přinášíme vám další část našeho malého seriálu o správném a účinném hubnutí. Důležitou součástí zdravého životního stylu je přiměřený pohyb a v tomto článku zjistíte, jak se s ním vypořádat i v případě, že sportu příliš neholdujete.

Pokračování

100 tipů na hubnutí – správný jídelníček

Obrázek

Touto dobou si užíváme prvního jarního sluníčka, začínáme s pěstováním domácí zeleniny i bylinek a jezdíme na výlety do probouzející se přírody. Ani se nenadějeme, jaro se promění v léto a přijde čas na dny strávené u vody. Nastává doba hubnutí do plavek!  

Pokračování

Potraviny, díky kterým zhubnete do plavek!

  Obrázek

Konec května se blíží a řada z nás s hrůzou zjišťuje, že léto už klepe na dveře. A s ním i letní horka a s nimi spojené šaty, sukně, šortky a především plavky. Taky se každé jaro rozhodnete zhubnout a vypracovat své tělo, abyste získali skvělou postavu, ale tak dlouho cvičení a změnu stravy odkládáte, až nakonec nic z toho nestihnete a u bazénu se balíte do osušky, aby nebyla vaše lenost vidět?

Pokračování

Jídelníček, díky kterému opravdu zhubnete? Sestavte si ho sami!

Obrázek

Po Vánocích se většina z nás cítí o pár kil těžší, u některých je to jen pocit, jiní bohužel doopravdy přibrali. Proto mnoho lidí sahá po hubnoucích jídelníčcích v časopisech a nutí se jíst „zaručeně dietní“ pokrmy, které často nevypadají příliš vábně. Někteří se dokonce snaží shodit pomocí hladovky nebo jiných pochybných metod.

Pokračování

Jak si užít Vánoce a přitom nepřibrat?

Obrázek

Na otázku, jak si užít Vánoce a neztloustnout, každý rok hledají odpověď spousty žen, ale i mužů. Existuje na to vůbec odpověď, má tento problém nějaké řešení?

Pokračování

Hubnutí bez hladovění. To je středomořská dieta

Obrázek

S dietou, kterou by doporučovali i kvalitní výživoví poradci, se setkáte jen málokdy. Přesto i takové existují. Jednou z nich je středomořská dieta. Není to dieta v pravém slova smyslu, spíš se jedná o celkově zdravý životní styl. A co potěší nejvíce – při této dietě se nehladoví.

Pokračování

Jídelníček na hubnutí do plavek

Obrázek

Léto se blíží a v současné době máme v podstatě poslední možnost, jak zhubnout do plavek. Týden před dovolenou se s váhou už nic moc dělat nedá a je to navíc zbytečně stresující.

Pokračování

Jak o Velikonocích nepřibrat na váze

Obrázek

K Velikonocům patří neodmyslitelně mnoho dobrého jídla i pití, podobně jako Vánoce jsou tedy zatěžkávací zkouškou pro náš organismus. Velikonoční jídla ale mohou být i vynikající příležitostí, jak si jídelníček udělat zdravější.

Pokračování

Dukanova dieta nejsou jen ovesné otruby

Obrázek

Diet na hubnutí je mnoho a jejich účinky jsou různé. Každá dieta na hubnutí má také svoje plusy a mínusy, mezi ty nejméně žádané patří takzvaný jo-jo efekt – opětovné nabírání váhy. Jedna z hubnoucích diet, která se ale v mnohém od jiných liší, pochází od francouzského lékaře Pierra Dukana.

Pokračování

Hubnutí a dobrá nálada

Obrázek

Hubnete, kila nejdou dolů podle vašich představ, vy máte špatnou náladu a nejraději byste s hubnutím přestali? K potlačení depresí a rozmrzelosti vám mohou pomoci i některé potraviny!

Pokračování

Hubnutí a zimní sporty

Obrázek

Lyžování, snowboarding i bruslení nebo sáňkování jsou zimní sporty, při kterých na čerstvém vzduchu spálíte tolik kalorií, jako kdybyste cvičili v posilovně.  

Pokračování

Zdravé hubnutí – časté novoroční přání

Obrázek

Vánoce a Silvestr znamenají větší množství jídla, u mnohých také nějaké to kilo navíc a pak předsevzetí do nového roku – zhubnout. 

Pokračování

Hubnutí před Vánocemi

Obrázek

Ideální váhu nemá většina lidí a téměř každý by s ní chtěl něco udělat. Základem hubnutí je jídlo – přesněji co kdy jíte… Blíží se Vánoce, období, kdy kila přibývají rychleji, než kdy jindy. Uspořádejte si včas svůj jídelníček.

Pokračování

Pozor! I po zelenině a ovoci můžete přibrat!

Obrázek

Chcete zhubnout a jste přesvědčení, že po zelenině a ovoci nepřiberete? Možná budete zklamaní, ale jsou druhy, s kterými vám kila půjdou nahoru.

Pokračování

Hubnutí nechte na podzim!

Obrázek

V létě jíme víc ovoce a zeleniny i lehčí jídla, víc se hýbeme – a tak by hubnutí nemělo být problém. Pravdou je ale opak, zhubnout v létě je náročnější, než třeba na podzim…

Pokračování

Cvičte a hubněte v přírodě

Obrázek 

Venkovní pohybové aktivity mohou mít mnoho podob. V současné době patří mezi nejvíce preferované běh, chůze a jízda na kole, ale můžete i posilovat. Posilování v přírodě probíhá váhou vlastního těla nebo s použitím jednoduchých pomůcek, případně využitím různých posilovacích přístrojů, které se stále častěji objevují především podél cyklostezek a v parcích.

Pokračování

Hubněte s avokádem

Obrázek

Exotické avokádo má velmi pozitivní účinky na zdraví člověka a i když je poměrně kalorické, dá se úspěšně využít při hubnutí.

Pokračování

Zdravotní kalkulačka

:
: