Nápověda


Nevíte si s něčím rady? Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.

 
 

Potraviny

Kustovnice čínská - goji – je báječná i na hubnutí

Obrázek

Kustovnice čínská patří mezi druhy ovoce, které obsahuje velmi mnoho zdraví prospěšných látek a její konzumace člověku skutečně prospívá. Na lidské tělo má pozitivní účinky a je vynikající i na hubnutí.

Pokračování

Potraviny, které v zimě berou energii

Obrázek

Cítíte se v tomto ročním období slabší a unavenější? Možná to dáváte za vinu počasí a říkáte si, že s tím nic nenaděláte, prostě to budete muset vydržet. Ve skutečnosti však za vaši únavu a špatnou náladu může především váš životní styl a stravování. Většina lidí jí stále stejné potraviny po celý rok, a to je velká chyba.

Pokračování

Bohatství ukryté v semínkách

Obrázek

Je to až neuvěřitelné, kolik zdraví se skrývá v různých druzích semínek... Dá se to ale snadno vysvětlit, z každého semena totiž má vyrůst nová rostlinka, která potřebuje ke svému růstu mnoho živin, než bude schopná je získávat z půdy.

Pokračování

Není mouka jako mouka

Obrázek

V současné době jsme obklopeni bílou pšeničnou moukou. Schválně se zamyslete, co jste dnes snědli a kolik z toho bílou mouku obsahovalo. Běžné pečivo, těstoviny, noky, knedlíky, koláče, palačinky… tam všude je. Mnozí z nás se ani s jinou moukou nesetkali, nanejvýš v celozrnném pečivu a v chlebu.

Pokračování

Nejlepší zeleninové saláty

Obrázek

Saláty jsou skvělá věc. Můžete si je dát jako lehký letní oběd, jako večeři nebo jako předkrm. Skvěle se hodí na různé oslavy, zejména ženy rády zobou kousky zeleniny při veselém klábosení s kamarádkami. A navíc po takovém chodu nepřiberete! Tak si nějaký ten salátek připravte společně s námi.

Pokračování

Řapíkatý celer – chutný, zdravý…

Obrázek

Řapíkatý celer, populární především ve Středomoří, je neuvěřitelně chutný, zdravý a křupavý. V létě vás osvěží v salátu a v zimě poslouží jako neotřelá příloha k masu. Vyzkoušejte ho!

Pokračování

Odlehčený jarní jídelníček - využijte sezónního ovoce a zeleniny!

Obrázek

Jaro je v rozpuku a po dlouhé zimě si můžeme konečně užívat spoustu sezónního ovoce a zeleniny. Místo předražených produktů, které k nám putují přes půlku světa, můžeme vybírat na trhu z místní produkce za dobrou cenu. Odlehčete po zimě trochu svůj jídelníček a zažeňte jarní únavu přívalem vitaminů.

Pokračování

10 superpotravin se kterými nebudete potřebovat léky!

Obrázek

Není žádná novinka, že jsme, co jíme a strava zásadně ovlivňuje naše zdraví. Čím dál více opouštíme od klasické léčby a snažíme se nalézt rovnováhu v těle pomocí vyváženého jídelníčku.

Pokračování

Podzim v kuchyni - recepty z dýně a červené řepy

Obrázek

Sluneční paprsky slábnou, pod stromy se hromadí barevná nadílka a na zahrádce dozrávají plody podzimu. Patří mezi ně dýně, červená řepa, ale i různá kořenová zelenina. Podzim je čas sklizně a radosti. Náš jídelníček prochází proměnou, když místo lehkých letních salátů, dostáváme chuť na polévky a tepelně upravenou zeleninu. V tomto ročním období bychom rozhodně měli vařit i s ohledem na náš žaludek. Podle čínské medicíny se totiž pozornost našeho těla soustředí právě tam.

Pokračování

Burčák a víno – pijte opravdu „na zdraví“

Obrázek

Burčák má skutečně blahodárný vliv na organismus člověka. Obsahuje mnoho látek, které pozitivně ovlivňují psychickou i fyzickou pohodu a tvrdí to nejen vinaři, ale dokonce i lékaři.

Pokračování

Je bio opravdu bio?

Obrázek

Bio potraviny jsou stále víc žádané a koupit se v současnosti dají i v supermarketech. Je ale bio skutečně bio a nebo se jedná jen o chytrou reklamu?

Pokračování

Tuky a oleje – zdravé a škodlivé

Obrázek

Druhů másla, různých pomazánek a margarínů, olejů a tuků je v obchodech značné množství a vybrat ten správný není jednoduché. Poradíme vám, jak a podle čeho je vybírat a používat.

Pokračování

Barva potravin ovlivňuje vaše zdraví!

Obrázek

Barvu ovoce a zeleniny ovlivňuje nejen sluníčko, ale také pro lidský organismus prospěšné látky, které obsahuje. Vybírejte si podle barvy!

Pokračování

Pozor! I po zelenině a ovoci můžete přibrat!

Obrázek

Chcete zhubnout a jste přesvědčení, že po zelenině a ovoci nepřiberete? Možná budete zklamaní, ale jsou druhy, s kterými vám kila půjdou nahoru.

Pokračování

Hubněte s avokádem

Obrázek

Exotické avokádo má velmi pozitivní účinky na zdraví člověka a i když je poměrně kalorické, dá se úspěšně využít při hubnutí.

Pokračování

Cibule – přírodní lékárna

Obrázek

Cibule má mnoho pozitivních účinků na naše zdraví, a léčivé vlastnosti jí dokonce zůstávají i po tepelném zpracování.  Cibuli využívali k léčení dokonce už ve starém Egyptě a z lidové medicíny se mnoho „receptů“ využívá dodnes.

Pokračování

Brokolice je zdravá a pomáhá hubnout!

Obrázek V zimě se mnohem méně pohybujeme i sportujeme, a více jíme.  U mnoha lidí se to projevuje přibýváním na váze. Zabránit tomu může brokolice!

Pokračování

Čokoláda prospívá zdraví a dokonce prodlužuje věk!

Obrázek Čokoláda - samozřejmě ta kvalitní - je lahodná pochoutka, která má dokonce pozitivní vliv na lidské zdraví. Nemusíme se jí vzdávat, ani když chceme zhubnout! Před Vánocemi, které se neodvratně blíží, je to poměrně důležitá zpráva…

Pokračování

Jak zacházet s potravinami po povodních?

Povodně jsou jistě jednou z mnoha nepříjemných a téměř neovlivnitelných katastrof, které do nejmenšího detailu zasáhnou každého poškozeného občana. Jednou z rizikových oblastí, jež jsou povodněmi poznamenány, jsou také potraviny. Především ty, jež se dostaly do jakéhokoliv kontaktu s vodou ze záplav.

Pokračování

Vše o rýži.

Obrázek

Rýže je plodinou, kterou v prostředí kuchyně používá jistě většina z nás. Jednoděložná rostlina, jejímž místem výskytu a produkce je převážně Asie a Afrika. Především subtropické oblasti, které svým klimatem maximálně přispívají k růstu kvalitní a chutné rýže. Historický původ však směřuje do samotného nitra Indie, k řece Ganze, odkud pěstování pochází.

Pokračování

Obrázek

Zdravotní kalkulačka

:
: