Nápověda


Nevíte si s něčím rady? Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.

 

FAQ - kalorické tabulky

Registrace

Je registrace na portálu zdarma?

Ano, registrace je zcela zdarma a může ji využít každý návštěvník, který chce získat daleko více funkcionalit a možností tohoto serveru.

Jaké výhody přináší registrace?

Prostřednictvím bezplatné registrace se domůžete daleko širších a rozsáhlejších možností tohoto internetového portálu. Zpřístupněn Vám bude plnohodnotný kalorický deník. Velký potenciál je však v propojení s dalšími portály, ať už jde o recepty nebo internetové obchody. Díky tomu lze mezi jednotlivými projekty plynule přecházet a získávat nejrůznější body a benefity. Obdržet můžete také novinky prostřednictvím emailu.

Co dělat v případě zapomenutého hesla?

Pakliže z jakéhokoliv důvodu zapomenete nebo ztratíte své heslo pro přihlášení, klikněte v přihlašovacím dialogu na políčko „Zapomněl jsem heslo“. Stačí, když vyplníte svůj email uvedený při registraci a my Vám obratem zašleme heslo nové.

 

Kalorické tabulky

Co obsahují kalorické tabulky?

Hlavní obsahovou náplní kalorických tabulek jsou dvě sekce – tabulka potravin a tabulka aktivit.

Co přináší kalorická tabulka potravin?

Bohatý seznam potravinových produktů, v rámci nichž zjistíte odpovídající množství tuků, bílkovin a sacharidů v dané hmotnosti jídla. Nezbytné údaje pro jakoukoliv redukční dietu.

Co je obsahem kalorické tabulky aktivit?

Nejběžnější pohybové aktivity a udávané množství vynaložené energie v kcal nebo kJ, v závislosti na tělesné hmotnosti člověka.

Co je to nejhledanější potravina?

Produkt, který nejčastěji vyhledáváte v rámci kalorické tabulky potravin.

Co je to nejhledanější aktivita?

Činnost, kterou nejčastěji vyhledáváte, případně následně zadáváte do kalorického deníku.

Kalorický deník

Co je to kalorický deník?

Kalorický deník je efektivním online nástrojem, prostřednictvím kterého si evidujete příjem všech denních potravin, společně s pohybovými aktivitami. Máte tak příjem a výdej energie pod naprostou kontrolou.

Co je to kcal?

Kilokalorie (kcal) je měrná jednotka energie, která je často vyznačována především u potravin, kde značí objem energie dodané tělu při odpovídajícím množství daného pokrmu.

Jaký je rozdíl mezi kcal a kJ?

Jde v podstatě o shodné označení, jen s tím rozdílem, že kJ (kilo joul) je nedílnou součástí SI soustavy. Poměr mezi jednotkami je následující – 1kcal = 4,185kJ.

Jaké je optimální množství denních kalorií?

Tato dávka je pro každého člověka zcela jiná. Její hodnota však musí být úměrná především vynaložené lidské energii při pracovních, sportovních či stresových aktivitách. K potřebnému výsledku můžete dospět prostřednictvím našich nástrojů – Denní kalorický příjem.

Co předkládají nutriční hodnoty za den?

V závislosti na Vámi doplňovaném kalorickém deníku zjistíte, jaké jsou doporučené nutriční hodnoty za den, respektive, kolik Vaše tělo vyžaduje bílkovin, tuků a sacharidů. To vše v gramech a procentuálním vyjádření denní doporučení dávky.

V jaké podobě budu dlouhodobě informován o svém příjmu a výdeji energie?

Kromě denní bilance můžete samozřejmě využít i přehledných grafů, které lze zobrazit po týdnu, měsíci či kvartálně. Velice rychle a jednoduše tak vidíte, kolik energie jste v daném období přijímali a kolik vydávali.

Mohu do kalorického deníku zadávat své údaje a hodnoty?

Ano, právě registrace Vám umožní plnohodnotné využití kalorického deníku, díky čemuž můžete editovat jednotlivé záznamy, které budete mít po přihlášení neustále k dispozici. To vše v dlouhodobém a historickém měřítku.

 

 

Nástroje

Co je to BMI kalkulačka?

Online nástroj, který Vám na základě výšky a váhy předkládá Body Mass Index, tedy váhové zařazení Vašich tělesných proporcí.

Jak určit optimální tepovou frekvenci?

K tomuto kroku můžete využít jeden z našich nástrojů, který Vám na základě věku a pohlaví zobrazí optimální tepovou frekvenci a tu, jež je důležitá při redukční dietě.

Jak vyhledat pokrm s optimálními, mnou zadanými hodnotami?

Pokud chcete nalézt jídlo, které bude plnohodnotně odpovídat Vašemu zadání, co se týče kalorií, bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů, vápníku, draslíku, sodíku, železa a dalších prvků, využijte praktický nástroje „Výživové hledání potravin“. Pokrmy samozřejmě naleznete také podle jejich jména.

Co je to zdravotní kalkulačka?

Nástroj pro zjištění BMI, denního kalorického příjmu a tepových frekvencí, ať už té maximální či druhé, vhodné pro redukci. Výsledek, který bude vyhodnocen na základě fyzických proporcí a míře stresu či vytížení.

 

Ostatní

Mohu se o svých výsledcích a zkušenostech podělit s ostatními uživateli portálu?

Pro všechny návštěvníky a aktivní uživatele portálu máme připraveno diskusní fórum, ve kterém můžete probírat své zkušenosti s redukčními dietami, Vaše úspěchy, co se týče hubnutí a další informace z oblasti kalorií, zdravé stravy a podobně.

 
 

Zdravotní kalkulačka

:
: